Blog

Sú trendy pri vstavaných skriniach, ktoré sa často a rýchlo menia a sú aj trendy, ktoré sa roky nemenia a stále sú považované za moderné a nadčasové. Takýmto trendom je použitie bieleho materiálu na vstavanej skrini.

Keď sa presunieme v čase asi o 15 rokov, tak sa do domácností pomaly začali dostávať vstavané skrine - rolldory , ktoré boli považované za moderný doplnok bývania. Priniesli i nové možnosti využitia vnútorného riešenia šatníka až po strop. Najčastejšou požiadavkou bolo zrkadlo na veľkú plochu, ale veľa možností dizajnu vtedy nebolo.

Najbližšou alternatívou ku vstavaným skriniam sú šatníkové skrine. Jedná sa o obdobu vstavanej skrine, ale takáto skriňa je mierne upravená.

Pred samotným návrhom vstavanej skrine je najlepšie začať pohľadom do starej skrine. Treba sa pozrieť na systém odkladania, ktorý používate dnes a objektívne posúdiť, či je tento systém dobrý, alebo je potrebné niečo vylepšiť.

Samozrejme typická vstavaná skriňa je univerzálna a dá sa umiestniť do akejkoľvek miestnosti, ale pre detskú izbu by mali platiť malé, ale funkčné pravidlá. Tieto pravidlá je možné rozdeliť na dve skupiny - čo by skriňa v detskej izbe mala mať a čo by naopak nemala mať. Tieto pravidlá môžu platiť aj pre vstavanú skriňu do študentskej izby, ale...

My výrobcovia vstavaných skríň často dostávame ako prvú otázku, koľko stojí vstavaná skriňa. Je cena za bežný meter skrine správnym merítkom? No nevieme ako inde, ale u nás je to od 150-600eur. Je to veľmi veľký rozsah na to aby si zákazník dokázal spraviť predstavu o cene vstavanej skrine (alebo ako sa ľudovo hovorí "rolldoru").