Rohová kuchynská linka so skrinkami po strop

kuchynská linka so skrinkami po strop

Horné skrinky po strop

Horné skrinky, ktoré chce zákazník po strop, nemusia byť riešené len ako natiahnuté klasické skrinky. Môžu byť rozdelené na dve skrinky. Ak ešte k tomu navrchnejšiu časť natiahneme hĺbkou na úroveň potravinových skríň, tak vytvoríme dizajnový prvok, ktorý dá kuchyni moderný nádych. Pri rohovej verzii je takýto postup zložitý, ale ako vidieť na foto, nie je to nemožné. Tým, že horné skrinky sú výškovo až po strop, tak aj potravinová časť je na celú výšku mistnosti.

Prechod do špajze

Pri tejto kuchynskej linke sme okrem vystúpenej hornej rohovej skrinke skúsili ešte jednu špecialitku. Vedľa chladničky nie je potravinová skriňa, ale dvere do špajze. Tieto dver sú rovnako ako celá kuchyňa riešené bezúchytkovo na push systém.

rohová kuchynská linka so skrinkami po strop

Pracovný pult

Oproti klasickej rohovej kuchni stojí pracovný pult so zásuvkovými skrinkami otočenými do kuchyne a otváracími skrinkami otočenými do jedálne.

Dekory kuchynskej linky

Pre túto rohovú kuchyňu sme použili dvojkombináciu dvierok. Biela lesklá plocha bola doplnená o drevodekor Dub Nebraska. Tieto dubové dvierka boli použité na bezúchytkových výklopoch horných skriniek. Všetky dvierka aj zásuvky boli riešené bezúchytkovým systémom, tzv. push systémom. Dekor bočníc a pracovnej dosky bol riešený dekorom Dub Nebraska. Týmto istým dekorom bola riešená aj zástena, ktorá sa elegantne zlievala s výklopnými dvierkami v rovnakom odtieni.

Fotografie v tomto článku sú z našich realizácií. Viac kuchynských liniek si pre inšpiráciu môžete pozrieť v našej galérii.

autor: ideainterier