Bezúchytková kuchynská linka s frézovanými úchytkami

Bezúchytkové otváranie dvierok

Veľakrát riešime požiadavku zákazníka, ktorý chce bezúchytkové otváranie dvierok kuchynskej linky. S klasickými otváracími dvierkami to nie je problém – otvárací mechanizmus „push“ je praktický, funkčný a cenovo dostupný. Problém začne vznikať pri zásuvkách. Lacné riešnia sú tu nefunkčné, takže je potrebné neimprovizovať a siahnuť po renomovaných značkách. Cena je vyššia, ale ak nie je kuchyňa kompletne prepchatá zásuvkami, tak rozpočet v pomere k cene celej kuchyne veľmi neutrpí. Teraz ale vzniká najväčší problém: umývačka a vstavaná chladnička. Tieto spotrebiče je tiež možné vyriešiť Push systémom, ale len za pomoci servomotora, ktorý jednak zdvihne pracovnú plochu vyššie (je umiestnený nad myčkou) a druhá vec je jeho cena. Pre niekoho je akýto rozpočet v poriadku, avšak väčšine ľudí (aspoň u nás) sa zapáči riešenie dvierkami so zafrézovanou úchytkou.

Dvierka s frézovanou úchytkou

Takéto dvierka sú cenovo dostupnou alternatívou k Push systému. Horná hrana dvierok je zafrézovaná tak, aby sa dali dvierka ľahko otvoriť, takéto dvierka dokážu pri zásuvkách, umývačke a vstavanej chladničke ušetriť stovky eur. Takéto dvierka môžu byť fóliované alebo striekané. Fólia sa odporúča len jednofarebná matná UNI farba. Ak má zákazník záujem o lesklé dvierka, tak sa odporúčajú striekané dvierka, pretože lesklá fólia sa pri fréze úchytky znehodnotí a stratí lesk.

kuchynská linka s hladkými dvierkami s frézovanou úchytkou v Dubnici nad Váhom

Naša realizácia bezúchytkovej kuchyne v Dubnici nad Váhom

Kuchynská zostava

Tu si zákazník vybral biele matné dvierka so zafrézovanou úchytkou. Jediná výnimka sú prvé a druhé dvierka zľava. Prvé sú pevnou doskou a druhé slúžia ako prechod do špajze a otváranie je Push systémom. Ďalšie dvierka na ľavej strane zakrývajú chladničku a druhé dvierka sprava sú dvierka na umývačke riadu. 

Pracovná doska, zástena a doplnky

Pracovná doska a zástena sú z dekoru Dub Nebraska a podsvietenie kuchyne je vyriešené LED pásikom v lište pod vrchnými skrinkami. Kuchyňu dopĺňa skrinkový pult spojený so stolom.

kuchynská linka biela hladká s frézovanou úchytkou a LED podsvietením v Dubnici nad Váhom

Fotografie v tomto článku sú z našich realizácií. Viac kuchynských liniek si pre inšpiráciu môžete pozrieť v našej galérii.

autor: ideainterier