Rohová kuchynská linka s bezúchytkovými dvierkami

kuchynská linka rohová bezúchytková

Bezúchytkové otváranie

Bezúchytkové otváranie skriniek frézovanými drážkami sa na rohovej kuchynskej linke ako aj na priamej kuchyni, stalo veľmi obľúbeným riešením hneď z dvoch dôvodov. Jedným dôvodom obľúbenosti frézovanej drážky na dvierkach je čistá línia kuchynskej linky, pretože vzhľad nerušia úchytky. Druhý dôvod je ekonomický. Hladké dvierka, ktoré drážku na otváranie nemajú sa otvárajú systémom push. Systém push je eleganté riešenie, avšak pri väčšom počte zásuviek sa rozpočet rádovo navyšuje. No hlavný problém nestáva, keď chce zákazník umiestniť do kuchyne umývačku riadu alebo vstavanú chladničku. Tieto spotrebiče majú systém push riešený servomotorom, pretože klasický push systém nedokáže otvoriť dvierka, ktoré majú pri otváraní tak silný odpor ako je myčka a chladnička. Cena takýchto servomotorov sa pohybuje v sumách, ktoré rádovo prevyšujú cenu dvierok s frézovanou úchytkou.

Kombinácia šedých materiálov

Pri tejto kuchynskej llinke sa zákazník rozhodol pre kombináciu bielych dvierok a šedého kameňa.  Keďže zákazník preferoval za kuchynskou linkou keramický obklad, tak sme našli v kombinácii s našim vzorkovníkom a vzorkovníkom zhotoviteľa obkladu celkom peknú zhodu. Aby priestor kuchyne nepôsobil veľmi chladne, tak podlahu a kuchynský stôl zvolil zákazník v drevodekore.

LED podsvietenie

kuchyňa s podsvietením a bezúchytkovými dvierkami
kuchynská linka s podsvietením a bezúchytkovými dvierkami

Osvetlenie kuchynskej linky LED pásom sa už viac-menej stáva samozrejmosťou. Najvhodnejším miestom pre jeho umiestnenie je rohový priestor medzi obkladom a hornými skrinkami kuchyne. Tento priestor má hneď dve výhody. Prvá je, že nie nie potrebné frézovať do horných skriniek, keďže hliníková lišta je pod nimi. Druhá výhoda je, že káble k LED pásikom sú v zadnej strane hornej skrinky a nie je ich potrebné ťahať dopredu, kde by mohli prekážať pri používaní kuchyne.

Fotografie v tomto článku sú z našich realizácií. Viac kuchynských liniek si pre inšpiráciu môžete pozrieť v našej galérii.

autor: ideainterier