Vstavaná skriňa do detskej izby

Samozrejme typická vstavaná skriňa je univerzálna a dá sa umiestniť do akejkoľvek miestnosti, ale pre detskú izbu by mali platiť malé, ale funkčné pravidlá. Tieto pravidlá je možné rozdeliť na dve skupiny – čo by skriňa v detskej izbe mala mať a čo by naopak nemala mať. Tieto pravidlá môžu platiť aj pre vstavanú skriňu do študentskej izby, ale vekom dieťaťa sa potreby úložných priestorov menia.

vstavaná skriňa detská izba

Vstavaná skriňa v detskej izbe by mala mať:

Okrem praktického riešenia vnútornej zástavby, ktoré je prispôsobené nižším priestorom pre vešanie a menšou roztečou políc, je tu jedna dôležitá vec na ktorú by sa nemalo zabúdať a na ktorú sa každé dieťa teší – otvorené police. Lego, autíčka, transformeri, bábiky, plyšáci – toto nesmie skončiť za dverami ani v zásuvke. Tieto poklady detí musia ostať na očiach.

Vstavaná skriňa v detskej izbe by nemala mať:

Pri návrhu skrine do detskej izby riešime samozrejme vnútornú zástavbu, ktorá je šitá pre potreby dieťaťa, takže najpoužívanejšie oblečenie musí byť nižšie. Horné poličky sú mamine, ale spodné si dieťa používa samo. A teraz to najdôležitejšie – dvere. Posuvné dvere, ktoré používa dieťa by nemali byť zbytočne široké. Široké dvere sú ťažšie a je potrebné ich rolovať na väčšiu vzdialenosť kvôli otvoreniu celej skrine. Menšie dvere sa budú deťom používať ľahšie.

vstavaná skriňa do študentskej izby

A ešte jeden malý tip.

Každé dieťa, ktoré má vo svojej izbe stavanú skriňu určite počulo vetu: „Zatváraj tie dvere na skrini“. Čo tak spraviť do detskej izby skriňovú zostavu na mieru, na ktorej budú len otváracie dvierka a nie posuvné. Takáto skriňa málokedy ostáva otvorená.

vstavaná skriňa do detskej izby

Fotografie v tomto článku sú z našich realizácií. Viac vstavaných skríň si pre inšpiráciu môžete pozrieť v našej galérii.

autor: ideainterier