Moderné vstavané skrine

moderná vstavaná skriňa s bledým drevodekorom a fototapetou

Keď sa presunieme v čase asi o 15 rokov, tak sa do domácností pomaly začali dostávať vstavané skrine – rolldory , ktoré boli považované za moderný doplnok bývania. Priniesli i nové možnosti využitia vnútorného riešenia šatníka až po strop. Najčastejšou požiadavkou bolo zrkadlo na veľkú plochu, ale veľa možností dizajnu vtedy nebolo.

Časom prišlo do ponuky veľa materiálov a možností výplní. Niektoré z nich sú žiadané dodnes, iné už by ste v ponuke hľadali zbytočne. Jedným z takých materiálov bola napríklad ratanová výplň, ktorá bola dizajnovým boom-om, ale zložitá údržba spôsobila, že sa takáto výplň nestala obľúbenou. Naopak, sú materiály, ktoré prišli krátko po uvedení vstavaných skríň na trh a dodnes sú veľmi obľúbené a  moderné. Príkladom je farebné sklo, ktoré sa okamžite stalo synonymom pre modernú vstavanú skriňu. Dodnes je veľmi obľúbené a základná ponuka farieb spred 15 rokov sa rozšírila, takže dnes si môžete objednať sklo zo širokej ponuky podľa RAL vzorkovníka.

moderná vstavaná skriňa - drevodekor a lacobel

Čo je dnes považované za modernú vstavanú skriňu? Pre každého to môže znamenať niečo iné, a každý si  nadčasový dizajn predstavuje inak. Najčastejšie sa používa kombinácia farebného skla a jemného drevodekoru a vôbec nezáleží na tom, či zariaďujete chodbu, spálňu alebo detskú izbu. Aj keď farebné možnosti skla sú veľké, najobľúbenejším odtieňom ostáva biela.

moderná vstavaná skriňa s deleným lacobelom
moderná vstavaná skriňa v kombinácii lacobelu a dreva

Ďaľším veľmi obľúbeným materiálom, ktorým dizajnovo vylepšíte vstavanú skriňu je fototapeta. Možností je veľmi veľa. Môžete si vybrať zo širokej ponuky abstraktných grafík ale môžete použiť i vlastnú fotografiu.

moderná vstavaná skriňa biela a vlnky
moderná vstavaná skriňa biela a kvet

Fotografie v tomto článku sú z našich realizácií. Viac moderných vstavaných skríň si pre inšpiráciu môžete pozrieť v našej galérii.

autor: ideainterier