Šatníkové skrine.

21.11.2020

Najbližšou alternatívou ku vstavaným skriniam sú šatníkové skrine. Jedná sa o obdobu vstavanej skrine, ale takáto skriňa je mierne upravená.

Kým pri vstavanej skrini nie je potrebné použiť strop, dno a ak sa nachádza pri stene, tak veľakrát nie je potrebná ani bočnica. Naopak pri šatníkovej skrini, všetky tieto konštrukcie sú. Takáto skriňa má svoje dno, strop, bočnice aj zadnú stenu.


šatníková skriňa
šatníková skriňa

Šatníkové skrine - výhody.

Takúto skriňu je možné položiť priamo na podlahu, bez následnej montáže spodnej koľajnice do podlahy. Je to výhodou, ak sa jedná o podlahové kúrenie a nie je možné do podlahy vŕtať. Rovnako je to výhodou pri kobercoch. Ak má koberec vysoké vlákno, tak je problém s montážou koľajnice. Ďaľšou výhodou je, že túto skriňu je možné sťahovať, keďže nie je na mieru po strop. A rovnako je dôležité pripomenúť, že veľa ľudí nemá rado, keď sa oblečenie opiera priamo o stenu. Pri šatníkovej skrini tento problém odpadá, pretože má všetky steny. A ešte je potrebné spomenúť, že takejto skrini neprekáža nerovný strop, ktorý je pri starších stavbách naozaj problematický.

Šatnikove skrine - nevýhody.

Prvou nevýhodou je výška. Šatníková skriňa nesiaha po strop, takže ak chcete využiť priestor na 100%, musíte veci odkladať na skriňu, kde nie sú zakryté dverami. Druhou nevýhodou môže byť cena. Aj keď je šatníková cena nižšia, aj tak môže byť jej cena vyššia, pretože oproti vstavanej skrini pribudlo dno, strop a zadná stena.


šatníkové skrinky v podkroví
šatníkové skrinky v podkroví

Viac skríň pre inšpiráciu môžete nájsť v galérii.